Koerakross ehk dog canicross (DC)
Koerakrossi joostakse võistlusel ühe koeraga. Eraldi arvestust peetakse meeste (DCM) ja naiste (DCW) klassides, välja arvatud laste koerakrossis (DCK). Laste koerakross ei ole reguleeritud rahvusvaheliste võistlusreeglitega (IFSS Race Rules) ning tavaliselt võistlevad siin ühes vanusegrupis koos nii tüdrukud kui poisid. Sõltuvalt võistlusest ja osalejate rohkusest võidakse mehed ja naised ka omakorda jagada eraldi vanusegruppidesse, vt. allpool.
Võistlejate vanusegrupid
Lapsed DCK1 (6-9 a.) ja DCK2 (10-13 a.)
Juuniorid DCM J ja DCW J (14-18 a.)
Täiskasvanud DCM ja DCW (19-39 a.)
Veteranid DCMV ja DCWV (40-99 a.)
Teatevõistlus Relay (14-99.a)
Koera vanus
IFSS-i reeglite järgi võistluspäeval vähemalt 18-kuune.
Võistlusdistantsi pikkus
Juuniorid 1-4 km
Täiskasvanud ja veteranid 2-8 km
Teatevõistlus 0.5-4 km
Lapsed 800 meetrit
Nõuded varustusele
Jooksja kannab veovööd mille külge kinnitub veniva osaga (amortisaatoriga) veoliin. Veoliin on kinnitatud ühest otsast veovöö ja teisest otsast koera veotrakside külge. IFSS võistlusreeglite kohaselt ei tohi veoliini vöö poolsesse otsa kinnitada metalset karabiini, karabiini asemel on veoliini ühes otsas aas, mis kinnitatakse vööl asuva rõnga või paanikaluku külge. Veoliini kogupikkus peab olema väljavenitatult 1,5–2,5 m.
Raja reeglid
Jooksja ei tohi joosta koerast eespool. Koera tõmbamine või tema sundimine edasi liikuma on keelatud. Möödumaks teisest võistlejast tuleb kasutada rahvusvahelisel võistlusel käsklust “TRAIL”, Eesti võistlusel “TRAIL” või “RADA”. Eesolev võistleja on kohustatud hoidma raja äärde ning laskma soovijal mööduda.
Vastab IFSS Race Rules uuendustele sept. 2016