Jalgrattaklassid (DB)

Fotod Paulius Stravinskas (P.S Photo)

Jalgrattavedu ehk dog bikejöring (DB)
Võisteldakse ühe koeraga. Eraldi arvestust peetakse meeste ja naiste klassides. Sõltuvalt võistluse korraldusest ja osalejate arvust klassides peetakse eraldi arvestust FCI registreerimistunnistusega põhjamaist tõugu kelgukoertele ja avaklassi koertele.

Võistlusklassid
Meeste jalgrattavedu DBM
Naiste jalgrattavedu DBW

Võistluskategooriad
Põhjamaised kelgukoerad (NB) – FCI registreeritud tõutunnistusega põhjamaised kelgukoerad (alaska malamuudid, grööni koerad, samojeedi koerad, siberi huskyd).
Avaklass (Open) – kõik ülejäänud koerad, kes ei kuulu FCI reg.tõutunnistusega põhjamaiste kelgukoerte kategooriasse.

Võistlejate vanusegrupid
Lapsed (11 –  a., rahvusvaheliste reeglite kohaselt soovituslik vanusegrupp, selles vanusegrupis ei peeta tiitlivõistlusi)
Juuniorid DBMJ ja DBWJ (16-18 a.)
Täiskasvanud DBM ja DBW (19-99 a.)
Veteranid DBM V ja DBW V (40-99a.)
Teatevõistlus (16-99 a.)

Koera vanus
Võistluspäeval vähemalt 18-kuune.

Võistlusdistantsi pikkus
Kõik klassid 2-10 km

Nõuded varustusele
Jalgratta või võistleja veovöö külge on kinnitatud veniva osaga (amortisaatoriga) veoliin, mille kogupikkus peab olema väljavenitatult jalgratta eest mõõdetuna  2-3 m. Kui veoliin on jalgratta külge kinnitatud, on soovituslik ka veoliini hoidik, mis aitab ära hoida liini takerdumist esirattasse. Võistleja peab kandma kiivrit. Kindad on soovituslikud.

IFSS võistlusreeglite kohaselt peab võistlusratas olema varustatud efektiivse piduriga mõlemal rattal. Naastkummide kasutamine ei ole lubatud.

Raja reeglid
Võistleja ei tohi sõita koerast eespool. Koera tõmbamine või tema sundimine edasi liikuma on keelatud. Möödumaks teisest võistlejast tuleb kasutada rahvusvahelisel võistlusel käsklust “TRAIL”, Eesti võistlusel “TRAIL” või “RADA”. Eesolev võistleja on kohustatud hoidma raja äärde, lõpetama pedaalidel väntamise ning võimaldama soovijal mööduda.

Vastab IFSS Race Rules uuendustele sept. 2016