Käruklassid (DR)

Käruvedu ehk dog rig (DR)
Võisteldakse alates kolme koeraga. Vastavalt koerte arvule käru ees jagatakse rakendid erinevatesse klassidesse.  Sõltuvalt võistluse korraldusest ja osalejate arvust klassides peetakse eraldi arvestust FCI põhjamaist tõugu kelgukoertele ja avaklassi koertele.

Võistlusklassid
DR4 võisteldakse 3-4 koeraga
DR6 võisteldakse 4-6 koeraga
DR8 võisteldakse 5-8 koeraga

Võistluskategooriad
Põhjamaised kelgukoerad (NB) – FCI registreeritud tõutunnistusega põhjamaised kelgukoerad (alaska malamuudid, grööni koerad, samojeedi koerad, siberi huskyd).
Avaklass (Open) – kõik ülejäänud koerad, kes ei kuulu FCI reg.tõutunnistusega põhjamaiste kelgukoerte kategooriasse.

Võistlejate vanusegrupid
Juuniorid DR4J (14-18 a.)
Täiskasvanud DR4, DR6, DR8 (19-99 a.)

Koerte vanus
Võistluspäeval vähemalt 12-kuune

Võistlusdistantsi pikkus
DR4 klass 4-8 km
DR6 klass 5-10 km
DR8 klass 5-12 km

Nõuded varustusele
Võistluskäru külge on kinnitatud veniva osaga (amortisaatoriga) veoliin (pealiin). Soovituslik on veoliini hoidik, mis aitab ära hoida liini takerdumist esirattasse. Veoliin (pealiin) tuleb kinnitada käru külge. Pealiini külge kinnitatakse koerad omakorda veoliinide abil, mis kinnituvad koerte rakmete külge ning kaelaliinide abil, mis kinnitatakse kaelarihma külge . Võistleja peab kandma kiivrit. Kindad on soovituslikud.

IFSS võistlusreeglite kohaselt peab võistluskärul olema efektiivne pidur tagaratastel ning soovituslikult ka esirattal / ratastel. Lukustatav esiratta käsipidur. Naastkummide kasutamine ei ole lubatud. Ratta miinimum diameeter on 30 cm. Kärul peab olema kaasas eraldi 3 m pikkune liin, millega saab vajadusel käru kinnitada (puu vms) külge, et see paigal püsiks.

Raja reeglid
Võistleja ei tohi sõita koertest eespool. Koera tõmbamine või tema sundimine edasi liikuma on keelatud. Möödumaks teisest võistlejast tuleb kasutada rahvusvahelisel võistlusel käsklust “TRAIL”, Eesti võistlusel “TRAIL” või “RADA”. Eesolev võistleja on kohustatud hoidma raja äärde, aeglustama tempot ning võimaldama soovijal mööduda. Kasutades käsklust “STOPP” peab eelolev võistleja peatuma.

Vastab IFSS Race Rules uuendustele sept. 2016