Tõukerattaklassid (DS / SC)

Fotod võistlusest: Paulius Stravinskas

Tõukerattavedu ehk dog scooter (DS või SC)
Tõukerattaveos võisteldakse ühe või kahe koeraga. Sõltuvalt võistluse korraldusest ja osalejate arvust klassides peetakse eraldi arvestust FCI põhjamaist tõugu kelgukoertele ja avaklassi koertele.

Võistlusklassid

  • Ühe koera tõukerattavedu DS1 (suurema arvu osavõtjate korral võidakse avada eraldi klassid meestele DSM1 ja naistele DSW1)
  • Kahe koera tõukerattavedu DS2 (antud klassis võib võistelda ka ühe koeraga, meestele ja naistele eraldi arvestust ei ole).

Võistluskategooriad

  • Põhjamaised kelgukoerad (NB) – FCI registreeritud tõutunnistusega põhjamaised kelgukoerad (alaska malamuudid, grööni koerad, samojeedi koerad, siberi huskyd).
  • Avaklass (Open) – kõik ülejäänud koerad, kes ei kuulu FCI reg.tõutunnistusega põhjamaiste kelgukoerte kategooriasse.

Võistlejate vanusegrupid

  • Lapsed (11-13 a.)
  • Juuniorid DSJ1 (14-18 a.)
  • Täiskasvanud DS1 ja DS2 (19-99 a.)
  • Teatevõistlus (16-99 a.)

Koera vanus
Võistluspäeval vähemalt 18-kuune.

Võistlusdistantsi pikkus
Kõik klassid 2-8 km

Nõuded varustusele
Veoratta külge on kinnitatud veniva osaga (amortisaatoriga) veoliin, mille kogupikkus peab olema tõukeratta eest välja venitatult 2-3 m. Koer(ad) on ühendatud veoliiniga veotraksidest. Soovituslik on veoliini hoidik, mis aitab ära hoida liini takerdumist esirattasse. DS2 klassis peavad koerad olema omavahel ühendatud kaelaliiniga. Võistleja peab kandma kiivrit. Soovitatakse kanda ka kindaid.

Tõukeratta klassides DS1 ja DS2 võisteldakse 2-rattalise tõukerattaga. IFSS võistlusreeglite kohaselt on DS2 klassis lubatud võistelda ka kerget tüüpi 3-rattalise käruga. Veoratas peab olema varustatud efektiivse piduriga mõlemal rattal. Ratta miinimum diameeter on 30 cm. Naastkummide kasutamine ei ole lubatud.

Raja reeglid
Võistleja ei tohi sõita koerast eespool. Koera tõmbamine või tema sundimine edasi liikuma on keelatud. Möödumaks teisest võistlejast tuleb kasutada rahvusvahelisel võistlusel käsklust “TRAIL”, Eesti võistlusel “TRAIL” või “RADA”. Eesolev võistleja on kohustatud hoidma raja äärde, aeglustama oma tempot ning võimaldama soovijal mööduda.

Vastab IFSS Race Rules uuendustele sept. 2016