Balto Kevadkarikas 2014

Balto Kevadkarikas 2014 ametlikud tulemused / official results
Kiiruste edetabel / speed rankings

Loe lisaks: Läänlases ilmus artikkel Balto Kevadkarika võistlusest

————————-

Kelgukoeraspordi võistlus Balto Kevadkarikas 2014 Võistluse korraldaja on Kelgukoerte Klubi Baltosport. Võistlus viiakse läbi vastavalt IFSS võistlusreeglitele. Reeglites on mõned pehmendused mis puudutavad võistlejate ja võistluskoerte vanuseid, võistlusvarustust.

KUUPÄEV 11. mai 2014

ASUKOHT Palivere Liikumisrajad, Pikajalamägi, Palivere alevik, Lääne-Nigula vald, Läänemaa http://terviserajad.ee/tervisekeskus/palivere-turismi-ja-tervisespordikeskus/

VÕISTLUSE AJAKAVA JA TÄIENDAV INFORMATSIOON
http://baltosport.ee/balto-kevadkarikas-2014-ajakava-ja-taiendav-info/

VÕISTLUSRADA
Tõukerattavedu, jalgrattavedu ja koerakross 3,5 km ; laste koerakross ca 800 m. Võistlusraja maastik on tõusude ja langustega metsatee.
Rajakaart:
http://www.endomondo.com/routes/313867538

VÕISTLUSKLASSID
Tõukerattavedu: DS1 (1-koera klass) DS2 (2-koera klass)
*Jalgrattavedu: BJW (naised) BJM (mehed) * Jalgrattaveo klass avatakse kui registreerunud on vähemalt 5 võistlejat.
Koerakross: DCW (naised) DCM (mehed)
Laste koerakross:
Tillude kross
DCK1 DCK2

Põhjamaiste kelgukoerte osas peetakse klasside lõikes eraldi arvestust järgmistel tingimustel:
1. Võistlusklassi on registreerunud vähemalt 5 põhjamaiste kelgukoertega võistlejat. Sellisel juhul toimub eraldi arvestus põhjamaistele kelgukoertele (v.a. koerakrossis).
2. Võistlusklassis toimub eraldi arvestus gruppide A (siberi huskyd) ja B ( alaska malamuudid, samojeedi koerad, gröönikoerad) osas, kui nimetatud gruppidesse on registreerunud vähemalt 5 vastavat tõugu koertega võistlejat (v.a. koertekorssis).

VÕISTLEJATE VANUSED
DS1 alates 14 a. DS2 alates 16 a. BJW alates 16 a. BJM alates 16 a. DCW alates 14 a. DCM alates 14 a. Tillud 4-6 a. DCK1 lapsed 7-10 a. DCK2 lapsed 11-13 a.

NÕUDED KOERTELE
Kõik võistlevad koerad peavad olema terved, eakohaselt vaktsineeritud ja kiibistatud. Võta kaasa koera vet.pass! Jalgrattaveos ja tõukerattaveos võistlevad koerad peavad olema vähemalt 1-aasta vanused, koerakrossi klassis vähemalt 8-kuu vanused ja laste koerakrossi klassides (DCK1 ja DCK2) vähemalt 5-kuu vanused. Põhjamaist tõugu koer peab olema FCI / Eesti Kennelliidus registreeritud tõutunnistusega. Juhul kui koeral pole tõutunnistus registreeritud võistleb ta avaklassis. Üks koer võib võistelda ühes põhiklassis, koeri ei või võistluse ajal vahetada. Koer, kes on võistelnud ühes põhiklassis võib võistelda lisaks laste koerakrossi klassis.

NÕUDED VARUSTUSELE
Tõuke-ja jalgrattaklassides: Võistleja peab kandma kiivrit. Rattal peavad olema töökorras esi – ja tagaratta pidurid. Rattal pole lubatud kasutada naastrehve. Veniva osaga (amortisaatoriga) veoliin on kinnitatud ühest otsast ratta ja teisest otsast koera veotrakside külge. Jalgrattaklassis võib veoliini kinnitada ka jalgratturi külge, kes kannab koerakrossivööd. Veoliini kogupikkus peab olema väljavenitatult 2,5 – 3m.
Koerakrossi klassides: Jooksja peab kandma koerakrossivööd mille külge kinnitub veniva osaga (amortisaatoriga) veoliin. Veoliin on kinnitatud ühest otsast koerakrossivöö ja teisest otsast koera veotrakside külge. Veoliini kogupikkus peab olema väljavenitatult 2 – 3m.

AUHINNAD
Kõik finisheerujad saavad diplomi, klasside esikolmikud karikad ja eriauhinnad võistluse toetajatelt. Medal parimale veteranile ja juuniorile jooksu- ja jalgrattaklassides. Medali ja auhinna saavad ka kõikide klasside kiiremad alaska malamuudid.

BALTO KEVADKARIKAS 2014 TOETAJAD
Kennel Hellerkantri ja Huskypark kelgukoerad (rajamärgistus, eriauhinnad) http://kelgukoerad.ee Sookriimud (eriauhinnad) http://sookriimud.ee Kennel Myrgel’s (eriauhinnad) Kennel Brixdage (eriauhinnad) http://snowhunt.eu Kennel Kuuksaare (eriauhinnad) http://alaskamalamuut.ee BRASA Premium Petfood (eriauhinnad) http://www.brasa.ee Rapla White House (helitehnilised lahendused ja ajavõtt) http://raplawh.ee Mariin Stuudio (graafiline disain) http://mariin.ee

REGISTREERIMINE
26.03 – 21.04 (15 eur ; lapsed 10 eur) 22.04 – 04.05 (20 eur ; lapsed 15 eur) võistlusnädalal kõik klassid 35 eur / lapsed 20 eur teine start 5 eur odavam
Online registreerimine: täida ankeet

KONTAKT Helle Kaljula 5569 2272 Mariin Kaljula 56 565 166 info@baltosport.ee