Balto Sügiskross 2019

Balto Sügiskross 2019 on veokoeraspordi võistlussarja Baltic Cup 2019 finaalvõistlus ja IFSS maailmakarika etapp

Võistlus viiakse läbi vastavalt IFSS võistlusreeglitele ja Baltic Cup 2019 võistluseeskirjale. Võistluse peakohtunik: Olle Rosen, Rootsi (IFSS Race Marshal). Abikohtunikud: Ülle Aaslav-Kaasik (IFSS race judge) ja Margus Harak.


19.-20.oktoober 2019 Jõulumäe

Jõulumäe Tervisespordikeskus, Leina küla, Tahkuranna vald, Pärnumaa, http://joulumae.ee/
Võistlus on kahepäevane, mis tähendab, et tulemuse kirja saamiseks, tuleb rada läbida nii laupäeval kui pühapäeval, sest mõlema päeva ajad liidetakse. Ajavõtt toimub kiipidega.


ajakavA

Laupäev, 19.10.2019

 • 09:30 – 11:00 Võistlejate registreerimine, veterinaar – ja võistlusvarustuse kontroll (kõik võistlejad peavad olema õigeaegselt kohal). Samal ajal on avatud ka võistlusrada, millega saab tutvuma minna pärast registreerimist, vet. – ja võistlusvarustuse kontrolli.
 • 11:15 Võistluse avamine, raja instruktaaž. Võistlusrada on tutvumiseks suletud.
 • 12:00 Põhiklasside stardid I
 • 14:00 Laste koerakrossi klasside stardid I
 • 18:30 Võistlejate õhtusöök
 • 20:00 Koosviibimine õppeklassis – võistluspäeva kokkuvõte, kohv ja suupisted

Pühapäev, 20.10.2019

 • 10:00 Põhiklasside stardid II 
 • 12:00-12.23 Laste koerakrossi klasside stardid II
 • Autasustamine algab 2 tunni jooksul peale viimase võistleja finisheerumist

VÕISTLUSRADA

Võistlusraja pikkus käru -, jalgratta -, tõukeratta – ja koerakrossi klassides on orienteeruvalt 4km. Laste koerakrossi raja pikkuseks on 600m. Võistlusraja maastik on kergete tõusude ja langustega metsatee.

Laupäeval on tõukeratta -, jalgratta – ja koerakrossi klassides paarisstardid ning koerakrossi klassides pühapäeval massistart. Paarisstart tähendab, et korraga stardib kaks võistlejat. Stardikoridorid on eraldatud võrkudega paarisaja meetri ulatuses. Esimese päeva stardinimekiri koostatakse loosi alusel, teise päeva stardid tulevad esimese päeva tulemuste põhjal ning koerakrossis on teisel päeval massistart (v.a lastejooksus).

Sinine ruut: liigu otse
Punane ring vasakul pool teed:
pööra vasakule ; paremal pool teed: pööra paremale
Kollane kolmnurk: ole ettevaatlik, sest rajal on mõni ohtlikum koht nt. järsem langus, pööre, tõus, konarus teel vms.

Valepöörded on blokeeritud võrgu, märgistuslindiga või viidaga.


VÕISTLUSKLASSID JA VÕISTLEJATE VANUSED

Võistlejal on võimalus teha ühel võistluspäeval maksimaalselt kaks starti. Balto Sügiskrossil ei saa teha topeltstarti ühes ja samas võistlusklassis ning kategoorias. Näide naiste jalgrattaveoklassi põhjal: lubatud ei ole osaleda kaks korda DBW RNB klassis kuid lubatud on startida kahes erinevas kategoorias, milleks jalgrattaveos on DBW Open ja DBW RNB.

Topeltstartijatel palume arvestada, et tema järgmine start võib olla 10-15 minuti pärast finisheerumist ning korralikult välja puhkamiseks ei pruugi jääda piisavalt aega.

KÄRUVEDU
DR4-6 (3-6 koeraga, mehed ja naised). Juuniorid 14-18a. , täiskasvanud al.19 a.

TÕUKERATTAVEDU
DSW1 (1 koeraga, naised)
DSM1 (1 koeraga, mehed)
Noored 11-13a., juuniorid 14-18a., täiskasvanud al.19a.
DS2 (1-2 koeraga, mehed ja naised). Täiskasvanud al. 19a.

JALGRATTAVEDU
DBW (1 koeraga, naised)
DBM (1 koeraga, mehed)
Juuniorid 16-18a. , täiskasvanud 19-39a., veteranid al.40a.

KOERAKROSS
DCW (1 koeraga, naised)
DCM (1 koeraga, mehed)
Juuniorid 14-18a. , täiskasvanud 19-39 a., veteranid al. 40a.

LASTE KOERAKROSS
DCK1 (1-koeraga, poisid ja tüdrukud), lapsed I vanuserühm kuni 7a.
DCK2 (1-koeraga, poisid ja tüdrukud), lapsed II vanuserühm 8-10a.
DCK3 (1-koeraga, poisid ja tüdrukud), lapsed II vanuserühm 11-13a.

Juuniorid ja veteranid võistlevad eraldi arvestuses juhul kui võistlusklassis on vähemalt 5 samas vanuseklassis võistlejat.


KATEGOORIAD

 1. Avaklassi koerad (open class): kõik koerad, kes ei kuulu põhjamaiste kelgukoerte kategooriasse.
 2. Põhjamaised kelgukoerad RNB (registered nordic breeds):
  RNB1: siberi huskyd, kellel on FCI/EKL registreeritud tõutunnistus.
  RNB2: alaska malamuudid, grööni koerad, kanada eskimokoerad ja samojeedid, kellel on FCI/EKL registreeritud tõutunnistus ja FCI liikmesorganisatiooni poolt väljastatud tõutunnistusega jakuudi laikad.

Põhjamaiste kelgukoerte osas peetakse klasside lõikes eraldi arvestust järgmistel tingimustel:

 1. Võistlusklassi on registreerunud vähemalt 5 põhjamaiste kelgukoertega võistlejat. Sellisel juhul toimub eraldi arvestus põhjamaistele kelgukoertele (v.a. koerakrossis).
 2. Tõukerattaveos (DS1, DS2) ja käruveos (DR4 ja DR6) jaotatakse põhjamaised kelgukoerad omakorda kahte eraldi kategooriasse, juhul kui mõlemasse kategooriasse on registreerunud vähemalt 5 rakendit:
  RNB1 (siberi huskyd)
  RNB2 (alaska malamuudid, grööni koerad, samojeedi koerad, jakuudi laikad)

NÕUDED KOERTELE ja VETERINAARINFO

Kõik võistlevad koerad peavad olema terved, eakohaselt vaktsineeritud ja kiibistatud. Jalgratta – ja tõukerattaveos osalevad koerad peavad olema võistluspäeval vähemalt 18-kuu vanused, käruveos ja koerakrossis vähemalt 12-kuu vanused. Laste koerakrossi klassides (DCK1 ja DCK2) vähemalt 5-kuu vanused.

Põhjamaist tõugu koer peab olema FCI / Eesti Kennelliidus registreeritud tõutunnistusega. Juhul kui koeral pole tõutunnistus registreeritud, võistleb ta avaklassi koerte kategoorias. Koer, kes on võistelnud ühes põhiklassis, võib lisaks võistelda ühe korra koerakrossi klassis.

Koeri ei või võistluse ajal vahetada. Võta kaasa koera vet.pass, sest kohapeal on veterinaarkontroll.

Mõlemal võistluspäeval on kohapeal veterinaararst dr. Liina Eier, Terveks loomakliinikust.


VÕISTLUSVARUSTUS

Võistlusvarustus peab vastama IFSS võistlusreeglitele. Võistleja võib äärmisel vajadusel oma spordivarustust laenata maksimaalselt ühele võistlejale, juhul kui ta on registreerimisvormis sellest teavitanud võistluse korraldajat ning kui ta ei tee sama spordivarustusega kahte starti.

NB! Kuna võistlejate arv Balto Sügiskrossil on võrdlemisi suur, siis ei ole kahjuks kõigile topeltstartijatele, koerte ja/või varustuse jagajatele võimaldada võimalikult pikka vahet startide vahele. Loomulikult arvestame, et jõuaksid tagasi enne järgmist starti. Seega, kui jagad varustust või koera, teed kaks starti, siis veendu, et sul oleks enne starti kõik läbi mõeldud.


STARDIMAKSUD JA REGISTREERIMINE

01.09.-30.09 täiskasvanud, juuniorid ja veteranid 35€ / lapsed 15€
01.10-13.10 täiskasvanud, juuniorid ja veteranid 45€ / lapsed 15€
Võistleja topeltstart on registreerimishinnast 10€ soodsam.

Registreerimistasu sisaldab lisaks võistlusest osavõtule lõuna – ja õhtusööki laupäeval!

Registreerimine loetakse õnnestunuks registreerimistasu laekumisel, ülekanne tuleb sooritada registreerimisankeedi saatmise kuupäeval.

Maksekorraldusele tuleb korrektselt märkida: Võistlusklass, nimi, lisapilet(id) laupäevasele lõunasöögile ja Musherite õhtusöögile.


AUTASUSTAMINE

Autasustamine toimub 20.oktoobril pärast võistluse lõppu võistluspaigas.
Iga avatud võistlusklassi esikolmik saab Baltospordi poolt autasustatud karikate, medalite  ja diplomitega. Juunioreid ja veterane autasustatakse eraldi juhul kui ühte või teise klassi on registreerunud vähemalt 5 võistlejat. Kui võistlejaid on vähem, siis kuuluvad nad täiskasvanute vanuserühma, kus parimat juuniori/veterani autasustatakse medali ja diplomiga.


MAJUTUSE INFO JA BRONEERIMINE

Jõulumäe Tervisespordikeskus on suur ja hästi varustatud tervisespordikeskus, kus on suurepärased tingimused võistluse korraldamiseks ja piisavalt ööbimiskohti kõikidele osavõtjatele.

Koerad on lubatud tubadesse lisatasu eest, mis on ühekordne tasu 6€ kogu majutusperioodi eest. Toas peab koer olema puuris.

Soovi korral on koos majutusega võimalik broneerida hommikusööki nii laupäevaks (19.oktoober) kui pühapäevaks (20.oktoober) ning lõunasööki pühapäevaks. Lisaks on võimalik mittevõistlejatel tellida laupäeva lõunasöögiks suppi, mis on võistlejatele tasuta. Söök tuleb broneerida kohe koos majutusega info@joulumae.ee – võistluspäeval ei saa toitlustust lisaks tellida! Söögikordade tellimisel tuleks märkida kuupäev, kas hommiku-, lõuna- või õhtusöök ning kogus. Mittevõistlejate laupäevane lõuna – ja õhtusöök tuleb tellida võistluse registreerimisvormi täites.


REKLAAM JA MÜÜK VÕISTLUSPAIGAS

Reklaam ja müük tuleb kooskõlastada korraldajaga. Võistluse toetajatele toodete / teenuste reklaam ja müük võistluspaigas tasuta. Teistele 60€ (2 päeva).


BALTO SÜGISKROSS 2019 PEAKORRALDUSTIIM

Aigar Kuus – kommunikatsioon kohtunike ja võistlejatega, mob. +372 5624 3678
Jaanus Kaljula – rajameister, suhtlus Jõulumäega, mob. +372 56 484 171
Mariin Kaljula  – reklaam ja turundus, + 372 56 565 166
Margus Veer – registreerimine, helitehnilised lahendused, + 372 512 5225
Anu Raja, Marit Kuus ja Helle Kaljula jooksvad ülesanded

E-mail: info@baltosport.ee
Sündmus Facebookis: Balto Sügiskross 2019


ABILISED VÕISTLUSPÄEVADEL 

Ootame klubi liikmeid aktiivselt kaasa lööma Balto Sügiskrossi 2019 korraldusse. Oma soovist anna teada peakorraldustiimi liikmele.
Vabatahtlikud: Margus Harak, Lloyd Clark, Joosep Varusk , …


MUUDATUSED

Korraldajal on õigus teha vajadusel muudatusi. Võistluse muudatuste osas palume jälgida infot kodulehel või Facebookis.FOTOD ©MARIIN KALJULA
https://mariin.ee
Balto Sügiskross 2017 ja 2018
Jõulumäe Tervisespordikeskus