Musherite ÖÖ 29.03.2013

29. märts kogunesid kelgukoerte sõbrad ja väikest laadi ekstreemsuste otsijad Raplasse Raja tallu. Plaanis oli veeta üks mõnus ürgse taustaga õhtu ning ka öö indiaani püstkojas. Võib kihla vedada, et sellist Suurt Reedet küll veel keegi veetnud ja näinud ei olnud. Õhtu algaski kogunemisega püstkojas, kus kõiki ootas kuum tee ning hõõguvad söed. Peagi otsiti välja ka grillimismoon ja sätiti end mugavamini söepanni äärde, et hakata kuulama Kärdi, Mareti ja Indreku muljeid nende tööst ja elust Soomes ja Rootsis kelgukoerte kasvandustes.

Foto: Mariin Kaljula
Ja juturing alaku. Foto: Mariin Kaljula

Foto: Daisy Pae
Hõõguvad söed, šašlõkk, vorstikesed ja maarohutee..Foto: Daisy Pae

Plaan oli teha ka 4,2 km matk kuuvalgel Raja põldudel, aga kuna keegi kuu tõusmist ära oodata ei mallanud, siis piirduti retkega tähistaeva all. Kes oma koertega kohale ei olnud tulnud, said omale kaaslasteks Hellerkantri malamuudid. Muljeid retkest tähevalgel oli mitmesuguseid: oli neid, kellel olid nii libedad jalanõud valitud, et tuli hoopis raja kõrval lumes kalpsata, neid, kellel koer nõnda suure hooga edasi lidus, et tähtigi vaadelda ei jõudnud ja neid, kes asja rahulikult võtsid ja kellel silmi kõige jaoks jagus. Perenaine Helle kuulus oma malamuudipreili Brittaga kindlasti teise gruppi, sest Brittal oleks justkui võistlus käsil olnud ja peagi paistis Hellest vaid pealambituluke kuskil kaugel-kaugel eespool.

Tegelikult oli retk tähtede all imekaunis, sest olgem ausad, ega linnainimesed nii head vaadet tähtedele just liiga tihti näe. Kui naabertalu inimesed aknast välja vaatasid, avanes neile igatahes küll vahva vaatepilt: üle kümne inimese paistab tulukestega üle põllu marssivat, neljajalgsed sõbrad innukalt vedamas.

Saadame laterna heade soovidega teele! Foto: Daisy Pae

Tagasi püstkojas olles oli aeg end kringli, hõõgveini ja ka sünnipäevatordiga kosutada. Nimelt täitus eelneval päeval (28. märtsil) 1 aasta kelgukoerte klubi Baltospordi asutamisest. Loodame, et neid sünnipäevi tuleb veel palju ja sama toredaid ja meeleolukaid.
Püstkojas istudes tuli tõesti müstiline ürgne tunne: hõõguvad söed, ainsaks valgusallikaks värelev küünlaleek, kuum vein, eredalt meie poole vaatav kuu ning uluvad koerad…

Foto: Kärt Jürisson
Kuu tõuseb! Foto: Kärt Jürisson

Ligi 16st üritusest osavõtjast leidus vaid käputäis, kes olid valmis tõelise ürgööga rinda pistma. Kuus julgemat otsustasid öö ka püstkojas mööda saata. Kokku kuhjati matid-tekid-padjad-loomanahad ja poeti rahulolevalt peadpidi magamiskotti. Hommikul ärgates olid kõigil püstkojas maganutel näpud-varbad täitsa alles ja meel hea. Siis oli aeg istuda hommikusöögilauda, et munakoksimises mõõtu võtta.
Mis muud kui jõudu ja jaksu uute vahvate ürituste korraldamisel! Järgmiste ürgsete seiklusteni!!

Foto: Kärt Jürisson
Hommik püstkojas – leia pildilt veel kaks viimast magajat. Foto: Kärt Jürisson.

Muljed Musherite ÖÖst pani kirja klubi liige Kärt, aitäh Sulle selle kaasahaarava teksti eest!

Kelgukoerte Klubi Baltosport tänab Kärti, Maretit ja Indrekut jagamast muljeid kelgukoertest välismaal. Täname Üllet vahva Baltospordi 1.sünnipäevakingituse eest, Lianet ja Maritit maitsva koogi ning kringli eest. Suured tänud teile kõigile, kes te kohale tulite ja meie koosolemise meeldivaks muutsite!

Kelgukoerte Klubi Baltosport juhatus

————————————————————-

musherite-ööKelgukoerte Klubi Baltosport kutsub oma liikmeid, kelgukoeraspordi huvilisi, matkaselle ja muidu vahvaid jutupaunikuid Raplamaale osa võtma Musherite ÖÖ’st 29.märtsil algusega kell 18.00

Kavas:
* 4,2 km koerakrossi matk lumisel väljal
* lõke, grillimine & seltskonnamängud püstkojas (kaasa grillitav, pakk grillsütt)
* Kärt, Maret & Indrek räägivad oma kogemustest kelgukoertega Soomes ja Rootsis
* ürgöö püstkojas (kaasa ööbimiseks tarvilik – matt, magamiskott…)
* hommikusöök Huskytares

Kohtade arv on piiratud! Eelregistreerimine: baltosport@gmail.com
Hind Kelgukoerte Klubi Baltosport liikmele 3 eurot, mitteliikmele 5 eurot. Kohtumiseni Balto Talvekarikas 2013 võistluspaigas – Raja talus, Kalbu kulas, Kehtna vallas.

Info:
Helle Kaljula 55 692 272
Mariin Kaljula 56 565 166

Kelgukoerte Klubi Baltosport
https://baltosport.ee/