• 21. Aug 2014

Kelgukoeraspordi sügistreening kutsikatele ja koertele

Kelgukoeraspordi sügistreening kutsikatele ja koertele

Kelgukoeraspordi sügistreening kutsikatele ja koertele 150 150 Mariin

Kelgukoerte Klubi Baltosport kutsub koeraomanikke koos oma neljajalgsete sõpradega ühisele sügistreeningule pühapäeval 21.septembril 2014 Lahemaa rahvusparki RMK Kalmeoja lõkkekoha lähistele metsaradadele. Kutsume ühistreeningule osalema nii kutsikaid kui täiskasvanud koeri, kes on aktiivsed ja terved. Eelnev võistluskogemus ei ole vajalik. Võimalus osaleda lühemal (u 2 km pikkusel) ja pikemal (4,5 km pikkusel) rajal.

Sügistreeningu eesmärgid:
1. Omandada kutsika ja koera veotreeninguks vajalikke teadmisi.
2. Tutvustada kelgukoeraspordi alasid, võistluse reegleid ja rajamärke.
3. Saada kogemusi, kuidas rajal ühiselt koertega liikuda ning kuidas ohutult kiiremaid liikujaid endast mööda lasta või ise teistest ohutult mööduda.

Ajakava:
10:00 Koguneme Kalme lõkkekoha juures
(Asukoht Regio kaardil: http://pump.regio.ee/kaart/?bookmark=8d9a1d69bb947527ea4dcb5e301b6d06 )
10:30 Veoõpe algajatele
Räägime kuidas alustada kutsika ja koera veotreeningu õppega.
11:00 Teoreetiline osa
Kordame üle olulised momendid koerte treenimisel, tutvustame lühidalt kelgukoeraspordi alasid ja  rahvusvahelise kelgukoeraspordi föderatsiooni IFSS võistlusreegleid. Tutvustame ühistreeningu rada ning rajatähiseid.
12:00 Praktiline osa
Treeningul on kõigil võimalus läbida oma koeraga (koertega) rada koerakrossi joostes, jalgrattavedu, tõukerattavedu või käruvedu harrastades. Kõik treeningul osalejad lastakse rajale 1 minutiliste vahedega, nn “elavas järjekorras” kiiremini liikujad varem ja aeglasemad nende järel. Huvi korral on võimalus rada läbida mitu korda.
16.00-17.00 Treeningpäeva kokkuvõte
Võtame treeningpäeva kokku ja  jagame saadud kogemusi Kalmeoja lõkkeplatsil. Kel huvi ja tahtmist pinkniku pidada või grillida, võtke endale söögi- ja joogipoolist kaasa. Kohapeal on olemas lõkkeasemed.

Kohapeal saavad huvilised soetada veovarustust ning soovi korral proovida jalgrattavedu ja tõukerattavedu.

Oma teadmisi ja kogemusi kelgukoeraspordist jagavad Helle Kaljula (kennel Hellerkantri) ja Ülle Aaslav-Kaasik (kennel Sookriimud).

Sügistreeningule registreerimine:
Eelregistreerimine: 7€ osaleja, Baltospordi liige 5€. Osaleja laps(ed) kuni 13 a. (k.a.) tasuta.
Kohapeal: 10€ osaleja.
Registreerimiseks palume kanda osalustasu hiljemalt 19.septembriks Kelgukoerte Klubi Baltosport arvelduskontole 221054803650, selgitusse märgi “21.sept sügistreening, osaleja nimi”.

NB! Tuletame meelde, et koerale tuleks kaasa võtta kauss ja joogivesi. Lõkkeplatsi ümbruses tuleb koerte järelt koristada ning koeri ei tohi lahtiselt lasta ringi joosta.

Kontakt
Ülle Aaslav-Kaasik, 5666 6009
Helle Kaljula, 5569 2272
info@baltosport.ee

Leave a Reply