• 21. Oct 2016

Kelgukoerte sügistreening 2016

Kelgukoerte sügistreening 2016

Kelgukoerte sügistreening 2016 150 150 Marit

kelgukoerte-sugistreening-2016

16. oktoobril kogunes suur hulk veospordist huvitatud inimesi oma neljajalgsete sõpradega Pärnumaale, Jõulumäe Tervisespordikeskusesse, et koos veeta üks õpetlik ja tore päev. Õppepäeva eestvedajaks oli Kelgukoerte Klubi Baltosport, kes sarnast üritust juba mitmendat aastat läbi viib. Seekordseks kohaks sai valitud Jõulumäe terviserajad, kuna novembri alguses (5.-6.11.2016) toimub sealsamas Balto Sügiskross 2016 / Baltic Cup VI event ehk BC finaalüritus.

Korraldustiim saabus pühapäeva hommikul varem kohale, et ette valmistada korralikult reeglite järgi märgistatud treeningrada ning enne rajale minekut toimus teoreetiline osa. Oma tarkuseterasid jagasid pikalt Eestis rakendispordiga tegelenud naised, Ülle Aaslav-Kaasik (kennel Sookriimud) ning Helle Kaljula (kennel Hellerkantri). Kui teooria ära kuulatud, küsimused esitatud ning neile vastusedki saadud, suundus seltskond järgemööda rajale. Kohale olid tulnud ka lätlased kelgukoeraspordi klubist Dog Sport Carnicava, et samuti enne suurt võistluspäeva rajaga tutvust teha. Nemad, oma kiirete linnukoertega, tegidki esimestena stardid ning tagasiside raja osas oli positiivne. Järgemööda käisid ka kõik teised teekonna läbi. Kes jalgrattaga, kes tõukerattaga, kes joostes. Ilm oli sügiseselt ilus, mis aitas toredale päevale igati kaasa. Päike paistis, õhk oli mõnusalt jahe ja see sobis just hästi paksu karvaga põhjamaistele kelgukoertele. Seltskond oli kirju: lisaks siberi huskydele, alaska malamuutidele, samojeedi koertele, olid esindatud ka saksa lühikarvalised linnukoerad, valge šveitsi lambakoer, belgia lambakoer, saksa lambakoer ja beauceronid. Selle spordiga tegelemiseks polegi tõug või tõutus oluline, põhiline, et koeral on soov joosta.

img_3200
Rajale olid end ära peitnud ka kaks fotograafi, kelle pildid on leitavad sellelt lingilt. Pärast treeningut olid kõigil kõhud tühjad, seega pakkusid Jõulumäe kokad kosutavat borši ning pannkooke.

Aitäh kõigile osalejatele ja kohtumiseni järgmisel korral!